Atmosferik Depolama Tankları ve Boru Tesisatları (API 650& API 653& API 570)

Atmosferik depolama tankları, gıda, tekstil, petro-kimya, maden gibi çok çeşitli sektörlerde tehlikeli kimyasalların oldukça yüksek miktarlarda depolanmasında en çok karşılaşılan proses ekipmanlarından biridir. Karmaşık, ileri teknolojili ve yaslanan ekipmanlar işleten bu sektörlerde, güvenli, verimli ve etkili operasyonların devam edebilmesi için bilimsel kararlara dayalı bir bakım ve periyodik kontrol stratejisi oluşturmak kritik önem taşımaktadır. Zira tank içerisinde depolanan tehlikeli maddenin sızması durumunda çok büyük çevresel felaketler ve can kayıpları görülebilmektedir.

Atmosferik depolama tanklarının periyodik kontrollerinde tahribatsız muayene yöntemleri kullanılmaktadır. Tahribatsız muayenelere ait raporlar, periyodik kontrol raporunun ekinde saklanır. Bu sebeple muayene uzmanının ilgili tahribatsız muayene yöntemlerinden eğitimini tamamlamış ve yetkinliğini sağlamış durumda olması gerekmektedir.

Atmosferik depolama tanklarının periyodik kontrolleri yetkili olan; makine mühendisleri, metalürji ve malzeme mühendisleri, mekatronik mühendisleri, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler ya da makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.

Ekip Muayene olarak aşağıda belirtilen iş ekipmanlarının periyodik kontrollerini, son teknoloji ölçüm cihazları kullanarak uzman mühendis kadromuz ile yüksek standartlarda, bağımsız, tarafsız ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.


EKİP MUAYENE İLE EKİPMANLARINIZ KONTROL ALTINDA

Daha fazla bilgi için bizimle hemen iletişime geçin.

İletişim

Copyright © 2021 | BrediMedia