Kara Tankeri (Silobas) Muayenesi

Silobas Dorse (Treyler) toz çimento, un, tahıl malzemeleri, kalsit, silis kumu ve benzeri ürünleri taşıma amaçlı kullanılmaktadır.

Ana yapısı mukavemeti yüksek çelikten özel toz altı kaynak makineleri kullanılarak imal edilir. Şasi, çerçeve ve omurgalar zor arazi şartlarında çalışmak ve ağır yüklemeler için uygundur. Silobas şasisi hafif ve estetik görünümlü olarak dizayn edilir. Kritik yerlerde özel alaşımlı çelikler kullanılır. Talebe ve ihtiyaçlara göre özel tasarımlar uygulanarak da üretilebilir.

Katı parçalar akışkan sıvı maddelerin içinde hapsedildiğinde, parçalar akışkan maddenin içerisinde akmaya başlar. Bu mantıkla yola çıkılarak tasarlanmış bir sistemde akışın genellikle tek yönlü olması istenmektedir. Sistemde bulunan parçaların ya da karışımın taşımasının gerçekleşebilmesi için yeterli hava akışını sağlayacak silobas kompresöre ihtiyaç duyulmaktadır. Kompresörler tarafından sağlanan yüksek akış hacmine sahip hava sayesinde taşınması gereken parçalar siloya ya da nakliye alanına taşınmaya baslar.

Silobasları doldurma ve boşaltma işlerini arkasında bulunan kompresör yardımı ile yapmaktadır. Bu kompresörler çimento ve tahıl ürünleri gibi ürünleri kendi haznesine doldurma ve boşaltma işlerini yapmaktadır.

Silobas kullanılırken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Kullanımı sırasında, üzerinde bulunan aksam kompresörler de herhangi bir arıza olmaması için mutlaka bakım ve periyodik kontrol yaptırılmalıdır.

Kara Tankeri (Silobas) periyodik kontrolleri yetkili olan; makine mühendisleri, metalürji ve malzeme mühendisleri, mekatronik mühendisleri, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler ya da makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.

Ekip Muayene olarak Kara Tankeri (Silobas) periyodik kontrollerini, son teknoloji ölçüm cihazları kullanarak uzman mühendis kadromuz ile yüksek standartlarda, bağımsız, tarafsız ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

EKİP MUAYENE İLE EKİPMANLARINIZ KONTROL ALTINDA

Daha fazla bilgi için bizimle hemen iletişime geçin.

İletişim

Copyright © 2021 | BrediMedia