Tezgahlar

Takım tezgâhları, parçanın, kalıbın, kesici veya delici ucun, bazı durumlarda ise her ikisinin hareket ettirilmesi (simultane hareket) ile parçaya şekil verilmesi işlemini yapar. Bu ekipmanlar yapısı gereği iş kazalarına fazlasıyla sebep olmaktadır. Bu kazalar çoğu zaman can kaybı, uzuv kaybı ve yaralanma şeklinde olmaktadır. Bu sebeple bu ekipmanlarda iş kazalarını önleyebilmek için operatör eğitimleri işveren tarafından verilmeli ve emniyet sistemlerinin daima çalışması sağlanmalıdır. İş kazalarının önlenmesi amacıyla periyodik kontroller, yönetmeliğe ve ilgili ekipman standartlarına uygun olarak yapılmalıdır.

Tezgâhların periyodik kontrolleri yetkili olan; makine mühendisleri, mekatronik mühendisleri, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.

Ekip Muayene olarak aşağıda belirtilen iş ekipmanlarının periyodik kontrollerini, son teknoloji ölçüm cihazları kullanarak uzman mühendis kadromuz ile yüksek standartlarda, bağımsız, tarafsız ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

EKİP MUAYENE İLE EKİPMANLARINIZ KONTROL ALTINDA

Daha fazla bilgi için bizimle hemen iletişime geçin.

İletişim

Copyright © 2021 | BrediMedia